Τσίκνισμα παντού, σε γειτονιές, πλατείες, μαγαζιά ακόμη και σχολεία, την Τσικνοπέμπτη στην πόλη της Κοζάνης, όπως άλλωστε το «απαιτεί» η μέρα. Από νωρίς το πρωί οι ψησταριές «βγήκαν» και σε λίγα λεπτά τα πρώτα σουβλάκια έκαναν την εμφάνισή τους... Μέσα σε κλίμα λιακάδας και με επίκεντρο «δράσης» την κεντρική πλατεία Κοζάνης, το γλέντι ξεκίνησε με μεζέδες , κρασί και μουσική. Οι δράσεις θα κορυφωθούν τις επόμενες ημέρες με το άναμμα των φανών.
0 Σχόλια