Μικρή Αποκριά: Με αμείωτο κέφι και μεγάλη συμμετοχή κόσμου συνεχίστηκαν εκδηλώσεις της Κοζανίτικης Αποκριάς
ΠΑΙΔΙΚΗ ΑΠΟΚΡΙΑ-ΚΥΡΙΑΚΗ
Mε την παρέλαση του Μικρού Καρνάβαλου, συνεχίστηκαν οι αποκριάτικες εκδηλώσεις στην Κοζάνη. Η παρέλαση έγινε κατά μήκος της Παύλου Μελά, συνοδεία της Πανδώρας και μεταμφιεσμένων παιδιών, Παιδικών Σταθμών του Δήμου και της Κοινωφελούς Επιχείρησης «Φλάξαστι έρχουντι τ΄αγρίμμια» και Παιδικών χορευτικών τμημάτων Πολιτιστικών Συλλόγων και Φανών. Τη σκυτάλη πήραν Παιδικά Χορευτικά Τμήματα Πολιτιστικών συλλόγων.
0 Σχόλια