Την Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2023 επισκέφτηκε το 3ο ΓΕΛ Κοζάνης ο γνωστός καρδιολόγος, Επιμελητής Α΄ του Γ.Ν. Φλώρινας, Στάθης Κουλούρης. Σκοπός της επίσκεψης ήταν η ενημέρωση των μαθητών όλων των τάξεων για την αναγκαιότητα της σωματικής άσκησης στη ζωή μας ως μέσο πρόληψης σοβαρών παθήσεων. Ιδιαίτερα σημαντική, επίσης, ήταν η αναφορά σε σκευάσματα και ποτά που κάνουν χρήση οι έφηβοι καθημερινά αγνοώντας τις πραγματικές επιπτώσεις στην υγεία τους. Ο κ. Κουλούρης προσέλκυσε το ενδιαφέρον των μαθητών με απλό και παραστατικό λόγο και απάντησε με προθυμία στις ερωτήσεις των μαθητών.
Η εκδήλωση διοργανώθηκε από την «Ομάδα Δράσης Πολιτισμού και Αθλητισμού του 3ου ΓΕΛ Κοζάνης» των εκπαιδευτικών του 3ου ΓΕΛ με υπεύθυνους καθηγητές: Ειρήνη Θεοδωρίδου, Αθηνά Βλάχου, Μαρίνα Κοντογούνη, Θωμά Γκέκα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiqAEl7QPn1GLGtFDeyMlXAoAQbMkQdzdgMpzlRdTQeKqICPYoESys40ukEy39zmYyxpY_S90khGRdUkRqxtLS1JTl5IsApQRH3qEqUovFlE5BJdOaKrJtCJ-7iq_wtLRX-WzJjikvZVyHUu41F8InGKa7zfzHFZ3rxoqZMTyqRRXn4mo7W-cGk_iGHvg/s16000/330785664_5761972000566961_8603973998920125572_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhMApLHzD-xGY1Uv9JjK1OfhwETNuVAoOm8mp0RO65wPP9opfuyxRZtieQ4jEBRkIOrtaQIptzbL9xj1eB0ZTUuSeJNQrgUrqTbZoRhlcKgqyFcyF1y_U2fyL6g7L7BacLZYgQyKRDXK2pmaUuH2Vul0puCGpWdgaytLa3mP7edYLFnudvBwEhtuocNzg/s16000/330812514_1628301477592845_9175176544627808656_n.jpg)
0 Σχόλια