Ακολούθησε, επιμνημόσυνη δέηση στην κεντρική πλατεία. Η εκφώνηση του πανηγυρικού της ημέρας έγινε από τον Γιώργο Δελιόπουλο Φιλόλογο του 3ου ΓΕΛ Κοζάνης και στη συνέχεια κατάθεση στεφάνων από εκπροσώπους φορέων. Η παρέλαση προ των επισήμων ξεκίνησε στις 12.00, με τη συμμετοχή αναπήρων πολέμου, τραυματιών πολέμου, εφέδρων, αγωνιστών της εθνικής αντίστασης, ο Ερυθρός Σταυρός, μαθητές Α/θμιας και Β/θμιας, προσκόπων, οδηγών, του συλλόγου Κρητών και του Μικρασιατικού Συλλόγου, καθώς αντιπροσωπείες Μακεδονομάχων αναπήρων και θυμάτων πολέμου, Αγωνιστών Εθνικής Αντίστασης και άλλων Εφεδροπολεμιστών Οργανώσεων.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGwbUgo6ccih3ntmSkrMneiTs_qWRqM06HvwEJ_5pb4v5Wk4PqHsjDfccThMiNgPdVCkfS9mD_CxXnN_NR3doK6oS6DPyYK8YTePRXS_Y0upaC0yiyHdXig9YXXUiEM33FPPUiJQh_60VDov8ztJYf5wrLgRZg9-Du1GGFUr5bcKLpa0cwNSmSZnwLTw/s16000/310736940_436476411935262_8572645685662155762_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGwbUgo6ccih3ntmSkrMneiTs_qWRqM06HvwEJ_5pb4v5Wk4PqHsjDfccThMiNgPdVCkfS9mD_CxXnN_NR3doK6oS6DPyYK8YTePRXS_Y0upaC0yiyHdXig9YXXUiEM33FPPUiJQh_60VDov8ztJYf5wrLgRZg9-Du1GGFUr5bcKLpa0cwNSmSZnwLTw/s16000/310736940_436476411935262_8572645685662155762_n.jpg)
0 Σχόλια