Ζευγάρωσε τις νίκες η ΑΕΠ Καραγιαννείων

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η Α.Ε.Π. Καραγιαννείων επιβλήθηκε 3-0 του ΠΑΟ Κοίλων σε ένα παιχνίδι που έγινε στη Νέα Νικόπολη στο πλαίσιο της δευτερης αγωνιστικής της Α΄ΕΠΣ Κοζάνης.

Το συγκρότημα του Μιχάλη Σαμαρά πίεζε από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης τον αντίπαλο, αλλά οι προσπάθειες καρποφόρησαν στο 31΄με τέρμα που σημείωσε ο Χρήστος Καραγεώργος.
Μετά την ανάπαυλα οι φιλοξενούμενοι φρόντισαν να «καθαρίσουν» το ματς στο πρώτο τέταρτο. Συγκεκριμένα ο Μάριος Θεοδωρίδης ζευγάρωσε τα τέρματα για την ομάδα του στο 49΄, ενώ λίγα λεπτά αργότερα  ο Χρήστος Μετικάνος με ένα πολύ όμορφο γκολ «σφράγισε» ουσιαστικά τη νίκη για την ΑΕΠ δίνοντας παράλληλα διαστάσεις θριάμβου στο σκορ. Η ΑΕΠ μετά τη νέα της νίκη έχει φτάσει τους 6 βαθμούς σε δυο παιχνίδια.