![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjM62-dHSirqrhWZK6npIMYAYm29ECmQ7hqPLOru73umcsYbXEPNFOSkDxVO2oXdHerI9r9ForsUV7z7vy7-qfUqopjELu9jHDhssw5rb1-EZ0BlEVn2J6yuturU-p9Ob_ePareIN34BAfhYEP3u0cMqjxbkByXs5OEIbzRKxkoQf-AxOY9QQz4YUVCGOZT/s16000/437607152_403101316016502_1658990906166934596_n.jpg)
Η Ευαγγελία Παπακωνσταντίνου μαθήτρια Α΄ Λυκείου του 3ου ΓΕΛ Κοζάνης, έλαβε μέρος σε πανελλήνιο διαγωνισμό ποίησης των Εκπαιδευτηρίων Παναγία Προυσιώτισσα, με τίτλο: ‘Νίκος Γκάτσος, ο ποιητής των στίχων” και απέσπασε τον πρώτο έπαινο ανάμεσα από 750 συμμετοχές.
Η βράβευση της έγινε στο ΔΗΠΕΘΕ Αγρινίου την Κυριακή 28 Απριλίου. Ο φετινός Διαγωνισμός, με τίτλο «Νίκος Γκάτσος, ο ποιητής των στίχων», γνώρισε πρωτοφανή συμμετοχή μαθητών από Ιδιωτικά και Δημόσια Σχολεία τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.
0 Σχόλια