![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjkBtsDEiv1lMPEx1PMml2tkAGQx_ovBfItgZzhpZUd8FmD2ilh5d0q5SbUfaZy3TBEiafaNqUYV2sK7xZUQP92MyXKddwvq9GykcwG6JsHa2mH6D0RvwSovM-asTen13-9DSy2THvjlY8uP6H2HpqE8n1TsjIcLU8KOLJtaxFDhMcyGLdGiqUZhrUzmYX4/s16000/imeraraxoroy.jpg)
Την Παγκόσμια Ημέρα Χορού, που εορτάζεται στις 29 Απριλίου, γιορτάζει ο Δήμος Εορδαίας, με εκδήλωση που διοργανώνει το απόγευμα του Σαββάτου 27 Απριλίου 2024- λόγω Μ. Εβδομάδας, στην Κεντρική Πλατεία της Πτολεμαΐδας και ώρα 18.00-20.00.
Στην εκδήλωση συμμετέχουν οι κάτωθι Σχολές Χορού:
“Dance Roots”, Χριστίνα Χρυσάνθου
“Top Gym”, Στέφανος Δάφκας
“International Dance House”, Πέννυ Κατωτοικίδου.
0 Σχόλια