Συγκεκριμένα, με πρωτοβουλία του αρμόδιου Αντιδημάρχου Πολιτισμού, Παιδείας και Αθλητισμού, Χρήστου Χαντέ και με τη συμβολή των εργαζομένων στο Αθλητικό Κέντρο υπαλλήλων, έγιναν όλες οι απαραίτητες εργασίες έτσι ώστε να μετατραπεί αυτός ο χώρος σε ένα γήπεδο ποδοσφαίρου τύπου 5Χ5.
Πλέον, όλα τα παιδιά των Γρεβενών θα έχουν ένα χώρο ασφαλή και άριστα περιποιημένο για να παίζουν ποδόσφαιρο, κάτι που έλλειπε χρόνια από τη πόλη μας.
Να σημειωθεί ότι ο νέος χώρος άθλησης είναι διαθέσιμος για όλους καθημερινά (από Δευτέρα έως και Σάββατο και από το πρωί έως αργά το βράδυ), ενώ μπορεί να χρησιμοποιηθεί και από τους μαθητές των διπλανών Σχολικών Μονάδων.
0 Σχόλια