Οι κυρίες: Δουγαλή Παναγιώτα, κοινωνική λειτουργός και Αϊβαλή Χρυσούλα, νοσηλεύτρια, ανέπτυξαν το θέμα: "Τεχνικές χαλάρωσης για την πρόληψη και τον έλεγχο του στρες".
Τα παιδιά παρακολούθησαν με ενδιαφέρον και προσοχή τις εισηγήσεις των ειδικών, ενώ γνώρισαν με βιωματικό τρόπο τεχνικές και τρόπους διαχείρισης του άγχους και της πίεσης.
Η δράση οργανώθηκε στο πλαίσιο συνεργασίας του σχολείου με φορείς από τις εκπαιδευτικούς: Α. Δημοπούλου, Δ. Ιωαννίδου, Π. Καραλιόλιου, Π. Κασκαμανίδου.
0 Σχόλια