Προφανώς δε μπορεί να γίνει αποδεκτή αυτή η πρόθεση και θα ήταν ορθό να κάνουν όπισθεν ολοταχώς...
Αντί αυτών των δήθεν "εμβληματικών" επενδύσεων, θα αναμέναμε από το Πρόγραμμα "Δίκαιης" και "Αναπτυξιακής" Μετάβασης προσκλήσεις δεκάδων εκατομμυρίων ευρώ για τη συνολική αξιοποίηση της παραλίμνιας περιοχής συμπεριλαμβάνοντας και άλλες λίμνες της Δυτικής Μακεδονίας.
Έως τότε... θεωρώ επιβεβλημένη την ανάληψη πρωτοβουλιών από την Περιφερειακή Αρχή για θέσπιση Χωροταξικού στην παραλίμνια περιοχή που θα καθορίζει και θα χωροθετεί τις επιτρεπόμενες χρήσεις και θα αποτρέπει τα χέρσα και πλωτά φωτοβολταϊκά.
0 Σχόλια