![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhr1lpjJOtRCkpPMMHKwGGgtw9hCvOabOQozFG6IpG4TsnO6zIlNI-7eUGppINscISvS6VYoppo7KhJuqs4gwNvc3d4AIolDf1paXdU3aa0Gi5R-AXKpdSfBCYUqfBm24u_B_5KSMF2bg6p0ZD-OZiwKSGln6KBqgj6VK5YEwRYrEi3jipWVx0VKMTcoMvC/s16000/1709037735028.jpg)
Σε πλήρη εξέλιξη είναι οι εργασίες στο ΔΑΚ της Λευκόβρυσης Κοζάνης για την απαραίτητη προετοιμασία του Κλειστού Γυμναστηρίου, εν όψει του μεγάλου πανευρωπαϊκού αγώνα χάντμπολ Γυναικών μεταξύ των Εθνικών Ομάδων Ελλάδας-Βοσνίας, στο πλαίσιο των Προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Γυναικών 2024.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh3ckts041cV6y0GsUAmusVSFWrAH5Cqykw6Oix16svLl43y72cB6Gs-FIfd9IW4BTkBHxOkdPRR6YjIC5bBFI-jhB00KNQy_d-XQHmaE55t1dPUWcPEZsMmNBDRiRsf11T_2E28wBCgG6uvax-do5cj7Jx3mSJTU04B-7XoiHqTkyEd03jOsaAnWbfiZT3/s16000/1709026821336%20(2).jpg)
Το σπουδαίο αυτό παιχνίδι, θα πραγματοποιηθεί αυτή την Κυριακή 3 Μαρτίου 2024 και ώρα 17:00 το απόγευμα στο ΔΑΚ της Λευκόβρυσης Κοζάνης και με τον Αντιδήμαρχο Πολιτισμού Αθλητισμού & Βιβλιοθήκης Γιάννη Ιωαννίδη, την Αντιπεριφερειάρχη Παιδείας & Αθλητισμού Όλγα Πουταχίδου και τον Αντιπεριφερειάρχη Διοίκησης, Οικονομικών & Νομικών Προσώπων Λύσσανδρο Μεταξά, να είναι επί ποδός καθημερινά για οτιδήποτε χρειαστεί.
Επισημαίνεται ότι τα επόμενα μεγάλα παιχνίδια χάντμπολ που προγραμματίζονται στη Λευκόβρυση είναι στις 3 Απριλίου (Εθνική Γυναικών, Ελλάδα-Κροατία) και στις 8 Μαΐου (Αγώνας Play off για τα Προκριματικά του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Ανδρών, Ελλάδα-Ολλανδία), δείχνοντας εμπράκτως την εμπιστοσύνη της Ομοσπονδίας στον Δήμο Κοζάνης και την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, για την πραγματοποίηση μεγάλων αθλητικών γεγονότων στον τόπο μας.
0 Σχόλια