Οι ανωτέρω ορκίστηκαν ξεχωριστά, όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, καθώς δεν κατάφεραν να παραστούν στην επίσημη ορκωμοσία του Δημάρχου και του νέου Δημοτικού Συμβουλίου Εορδαίας που πραγματοποιήθηκε στις 16 Δεκεμβρίου 2023.
Καλή δύναμη στο έργο τους ευχήθηκε στους νεοεκλεγέντες ο Παναγιώτης Πλακεντάς, τονίζοντας παράλληλα ότι ευελπιστεί στην αγαστή μεταξύ τους συνεργασία, καθώς η λαϊκή εντολή «είναι να δουλέψουμε με μεγαλύτερη ένταση και με καλύτερα αποτελέσματα επ’ ωφελεία του Δήμου και των πολιτών του».
0 Σχόλια