Ο Σύλλογος Δημοτικών Υπαλλήλων Κοζάνης έχει αποδείξει τόσα χρόνια εμπράκτως ότι στέκεται μακριά από τέτοιες πρακτικές και στηρίζει τους αγώνες και τις διεκδικήσεις όλων των συναδέλφων.
Στην περίπτωση των σχολικών καθαριστριών στόχος ήταν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ η στήριξη των συναδέλφων και η κάλυψη δικής τους ολιγωρίας και όχι για ψηφοθηρικούς λόγους αφού δικαίωμα ψήφου σύμφωνα με το καταστατικό του Συλλόγου, έχουν ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΕΛΗ με εξάμηνη εγγραφή.
Εφόσον, λοιπόν, έχουν δοθεί οι απαραίτητες διευκρινίσεις και στις ενδιαφερόμενες αλλά και δημόσια κατά τη διάρκεια της Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου στις 17/11/2023, απαιτούμε ΑΜΕΣΑ την ανάκληση της συγκεκριμένης καταγγελίας.
Για το ΔΣ
Η Πρόεδρος Ο Γραμματέας
Γκατζογιάννη Ελένη Τριανταφύλλου Ζησης
0 Σχόλια