Ο Γενικός Περιφερειακός Αστυνομικός Διευθυντής Δυτικής Μακεδονίας, Ταξίαρχος κ. Σπυρίδων ΔΙΟΓΚΑΡΗΣ, στο πλαίσιο συνεργασίας μεταξύ των δύο χωρών Ελλάδας – Αλβανίας, πραγματοποίησε στην Κορυτσά, συνάντηση με στελέχη της Αλβανικής Αστυνομίας στην Κορυτσά, επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή συνεργασία μεταξύ των Αστυνομιών των δύο χωρών.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgaLOEIz-G_mALBQyS0W6QRptk2lVPdEpoWGyuduyG9jr1ioSUIzWFMStWlbYy64fs-oTy7rFoAg1M7y2uojLQRaw6ca1AsXHLBl177-jn9R_w2ZY03sML1_2fSCIePUUFY7SQWdn0iLrquBele8f1pDpp2fA0A1zjQWG2ndJEZPb7qn6wJ-D9c2lzod1Zz/w640-h494/412399648_674057281567370_6987767553410529396_n.jpg)
Στη συνάντηση, τον κ. Γενικό συνόδευαν, ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Αστυνομίας Καστοριάς, Αστυνομικός Διευθυντής Νικόλαος ΕΞΑΡΧΟΣ, ο Αναπληρωτής Διευθυντής της Διεύθυνσης Αστυνομίας Φλώρινας, Αστυνομικός Υποδιευθυντής Δημήτριος ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ και ο Τμηματάρχης του Τμήματος Ασφαλείας και Αλλοδαπών της ΓΕ.Π.Α.Δ. Δυτικής Μακεδονίας, Αστυνόμος Α΄ Δημήτριος ΣΤΙΟΥΚΗΣ.
Αντικείμενο της συνάντησης ήταν η αντιμετώπιση των παράνομων μεταναστευτικών ροών, η καταπολέμηση του οργανωμένου εγκλήματος, η εισαγωγή στην Ελλάδα ναρκωτικών ουσιών και όπλων, η προστασία του περιβάλλοντος από την παράνομη υλοτομία, η παράνομη απασχόληση, η πλαστογραφία, καθώς και η διασυνοριακή συνεργασία ως προς το διαβατηριακό έλεγχο για την καλύτερη εξυπηρέτηση των ταξιδιωτών ενόψει των εορτών.
0 Σχόλια