![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9ZYcjW3S9Bimrt3RsDPJA49EOL1UCICsSV2f_aJ_OMpGpBDvitUFye1JRHNp7ccI-gMESXaDHGpIqPe6W-05cw_D7FiQCr_srqkp0__zif3QSsHGwVkX0ivbuJT3fgv5QoHwF21uTuuPz4Kgw7SGLyO9PAfzWc1mG33FXQx-9Rb38ksYLFjJYdJM56TXw/s16000/396732967_2272713639592325_8042322399439200030_n.jpg)
Σε Επίτιμη Διδάκτορα του Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών, της Σχολής Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Επιστημών, του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας αναγορεύτηκε η στιχουργός Λίνα Νικολακοπούλου.
Η Τελετή Αναγόρευσης έγινε την Τετάρτη 1 Νοεμβρίου στο αμφιθέατρο του κτηρίου διοίκησης, στη νέα Πανεπιστημιούπολη, στη ΖΕΠ Κοζάνης
Στην τελετή παρουσιάστηκε το έργο και η προσωπικότητα της τιμώμενης, καθώς και η προσφορά της στις Τέχνες και τον πολιτισμό. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης ολοκληρώθηκε με ομιλία της τιμώμενης, με τίτλο: «Το μοναχικό παιχνίδι του λόγου».
0 Σχόλια