![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhng7E8BN0OmDBzDK7p_Cfuk33mBq9TFFUwcZS1LsFTNGWOyGUAwyXEZ11s61goxsyG9OTeVsuTVcNHFVDtjALfYEi5_e3ANT6faeMVLeti0SZBz0an4RfIHIAXb8A_itjWCsNhqyZ3nJ0-bDaJRRzlS-qtlziGlletf1V9n8ID4IaKEUSZ-WPpPaoMK8pJ/s16000/381068617_6713712062087664_8350752101910157476_n.jpg)
Παραδοχή ακόμη και των αντιπάλων του: “Ο Λάζαρος από τους 5 υποψήφιους Δημάρχους είναι ο πιο διαβασμένος και συνάμα ο πιο έμπειρος με πάνω από 30 χρόνια στην αυτοδιοίκηση". Αυτή η άποψη επικρατούσε είτε λίγο, είτε πολύ, σε συζητήσεις τη διάρκεια της προεκλογικής περιόδου.
Ωστόσο ο Λάζαρος, έχασε τις εκλογές της περασμένης Κυριακής. Οι λόγοι που οδήγησαν σε αυτό το αποτελέσματα προφανώς η ηλικία του κ. Μαλούτα, (67 ετών), και τα πολλά χρόνια που είναι ήδη στα κοινά. Οι πολίτες της Κοζάνης επέλεξαν ανανέωση, όπως άλλωστε το 2014, αλλά και το 1990 όταν ο Πάρις Κουκουλόπουλος τα “έβαλε” τότε με τον Παγούνη και πέρασε στον β γύρο…
Κοινή ομολογία εν τελει πως ο κ. Μαλούτας δεν πέρασε σε καμιά περίπτωση απαρατήρητός. Προσέφερε με τις γνώσεις του.
Θανάσης Τέγος
0 Σχόλια