![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEinF72MWQ7qFimZeke_TXab0YBvGabgtA8Vr0afSOVUageQr5lylnHfgjc4-2RVHv8FjXcdEXGaaA66jiAMb1yj0n23UDR0KEwPZgtGyMy4LIuhkyVYLFgxlIqNzzvRgJpYmKCAl5Bd-12okFrZHQBAoZx_d9aoWBy6tYgTiwswiuXnkLyZKQKfkD_za4-h/s16000/%CE%A0%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%BF%20%CE%97%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CF%89%CF%84%CF%8E%CE%BD.jpg)
Τριήμερες θρησκευτικές και πολιτιστικές εκδηλώσεις από τις 23 έως και τις 25 Αυγούστου 2023 στο Πάρκο Ηπειρωτών “Κώστας Τσιάντας” στην Κοζάνη, διοργανώνει ο Σύλλογος Ηπειρωτών Κοζάνης με την ευκαιρία της εορτής του Αγίου Κοσμά του Αιτωλού, στην μνήμη του οποίου τιμάται το εξωκλήσι που βρίσκεται στην κεντρική είσοδο του Πάρκου.
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει:
- Τετάρτη, 23 Αυγούστου 2023 : Εσπερινό και Αρτοκλασία στις 7:30 μ.μ.
- Πέμπτη, 24 Αυγούστου 2023 : Θεία Λειτουργία στις 7:30 π.μ. και την
- Παρασκευή, 25 Αυγούστου 2023 σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Κοζάνης, παραδοσιακό Ηπειρώτικο Πανηγύρι με την “Ηπειρώτικη Ζυγιά” του Ηλία Πλαστήρα, με ώρα έναρξης την 9η βραδυνή.
0 Σχόλια