![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi6gyFbNOxnwcsOwcM6A5X1nXIlblPTBHrzDEz8e_UxCUY9-qb1AbRnAg29wL8y4vN03Fl8COUAMtQRrkL0nP0t4TxiNyDc17glqORqMcJyCllp2b5hiP6ixbJPM6odDBZe4W7EAXN9vIdZ358D5yHnZYaN6RCCGsRXuxHzIeuQj52jKAvuJll7I5C34Q/s16000/0.jpg)
Πάνω από 1.000 παιδιά, από 60 συλλόγους από όλη την χώρα, χόρεψαν στο 14ο αντάμωμα παιδικών, εφηβικών συγκροτημάτων, με τίτλο «Συνεχιστές Παράδοσης», το οποίο διοργάνωσε με επιτυχία, ο Πολιτιστικός και Λαογραφικός Σύλλογος Κοζάνης «Η Κόζιανη», στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Χορού με στόχο την ανάδειξη και διαιώνιση της πολιτιστικής μας κληρονομιάς.
Η εκδήλωση, έγινε σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας (Π.Ε.Κοζάνης) υπό την αιγίδα του Δήμου Κοζάνης, την Κυριακή 7 Μαΐου στην κεντρική πλατεία Κοζάνης.
Την εκδήλωση πλαισίωσε το συγκρότημα παραδοσιακής μουσικής «Χάλκινη πανδαισία».
0 Σχόλια