![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjRHbcUUwaF3sr-GwvUIw41OPBY0wl5_B-hda235siyNt43vnUqmj0imcf0f8PBhBYocdPxlwP_5qig-1UwliQuoVFx3YE7sGCJUWYQe7lOZ245GYVRuK-rpF9Bkz3qOQB730QP02Pt0-gYQjkfacA4dvGO3Hb3vyxFewj_yqnU_u2TQQ1irzQcZ093wQ/s16000/%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BF%CE%B4%CE%AD%CF%81%CE%B9.jpg)
Ο Σύλλογος Ελλήνων Ορειβατών (Σ.Ε.Ο.) Κοζάνης διοργανώνει την Κυριακή 29.01.2023 εξόρμηση στον Βαρνούντα από το χιονοδρομικό Βίγλας-Πισοδερίου
(Μέγιστη υψομετρική διαφορά 337 μ.). Η διαδρομή θεωρείται εύκολη. Απαραίτητη η χρήση χειμερινού εξοπλισμού. Το χιονοδρομικό κέντρο είναι ανοικτό για σκι και σνόουμπορντ. Αναχώρηση από το χιονοδρομικό στις 16:00. Η διάρκεια της διαδρομής είναι ενδεικτική και εξαρτάται από τις καιρικές συνθήκες, την ομοιογένεια της ομάδας και άλλους παράγοντες, και η ακριβής διαδρομή θα επιλεγεί από τον συντονιστή της εξόρμησης. Πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής καθημερινά (από 20:00 έως 21:30) στο τηλέφωνο 2461025909.
Συντονιστής Εξόρμησης: Σπύρος Γκαραβέλλας
Ώρα αναχώρησης 7:30 π.μ. από τη Στρατολογία. Αναλυτικά στοιχεία ορειβατικής διαδρομής: Αφετηρία : Χιονοδρομικό Κέντρο Βίγλας-Πισοδερίου. Μήκος:11 χλμ.. Διάρκεια περίπου 4 ώρες
0 Σχόλια