![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh4FMHEnu7QaTP4ycjfCywpu7pA06L4oi4Rmx6805b9N-dz2oGRtOGFAm7UHOOgotJQZgxSWczGfAQewn6rwTD1A8qF5fU8KV9c_HMR7RXB7WmmVkyo3_K_FL7SdmSsy-8RyfyviHIlCT0TJ5AQGWydJ_V2ebW3gV64U4FvIoIkOe2CcsahdrvenUnyAw/s16000/dimarxeio_kozanis1678812n.webp)
Του Θανάση Τέγου
Ούτε ένας, ούτε δυο, αλλά πέντε είναι «ανεπίσημα» οι μνηστήρες από το χώρο της ΝΔ για την διεκδίκηση του Δήμου Κοζάνης.
Έχουμε και λέμε: Θεόδωρος Σιόγκας πρόεδρος ΓΕΩΤΕ Δ.Μ, που όπως λένε οι «γλώσσες» ήδη έχει κλείσει σχεδόν μισό ψηφοδέλτιο…
Πάμε παρακάτω: Κυριάκος Μιχαηλίδης (με μικρή; πιθανότητα να δώσει τη μπάλα ως παλαίμαχος τερματοφύλακας, στον Δημήτρη Κοεμτζόπουλο, ένα από τα πρωτοπαλίκαρα του…).
Τρίτος στο παιχνίδι… ο πολιτευτής και καθηγητής Γιώργος Τοπαλίδης που άρχισε δειλά δειλά να κινείται, ενώ ο τέταρτος που ακούγεται στην «πιάτσα», και φαίνεται να ενδιαφέρεται, είναι ο πρώην διοικητής του νοσοκομείου Κοζάνης, Στέργιος Γκανάτσιος.
Από το κάδρο δεν θα μπορούσε να απουσιάζει και ο πολιτικός Μηχανικός Χάρης Ι. Γκοβεδάρος, ο οποίος όμως σύμφωνα με πληροφορίες βάζει «βέτο» να κατέβει ένας, (όχι απαραίτητα ο ίδιος), και να στηρίξουν οι υπόλοιποι, ώστε να μη γίνει "μύλος" με τους πολλούς υποψηφίους από τον ίδιο χώρο.
Για τον Μητσοτάκη πάντως σίγουρα ο Δήμος Κοζάνης είναι ένας πονοκέφαλος, καθώς η ΝΔ από το 74 και μετά όπου και ιδρύθηκε δεν «έβγαλε», «Δεξιό» Δήμαρχο στην μικρή πόλη μας….
Έχουμε και λέμε: Θεόδωρος Σιόγκας πρόεδρος ΓΕΩΤΕ Δ.Μ, που όπως λένε οι «γλώσσες» ήδη έχει κλείσει σχεδόν μισό ψηφοδέλτιο…
Πάμε παρακάτω: Κυριάκος Μιχαηλίδης (με μικρή; πιθανότητα να δώσει τη μπάλα ως παλαίμαχος τερματοφύλακας, στον Δημήτρη Κοεμτζόπουλο, ένα από τα πρωτοπαλίκαρα του…).
Τρίτος στο παιχνίδι… ο πολιτευτής και καθηγητής Γιώργος Τοπαλίδης που άρχισε δειλά δειλά να κινείται, ενώ ο τέταρτος που ακούγεται στην «πιάτσα», και φαίνεται να ενδιαφέρεται, είναι ο πρώην διοικητής του νοσοκομείου Κοζάνης, Στέργιος Γκανάτσιος.
Από το κάδρο δεν θα μπορούσε να απουσιάζει και ο πολιτικός Μηχανικός Χάρης Ι. Γκοβεδάρος, ο οποίος όμως σύμφωνα με πληροφορίες βάζει «βέτο» να κατέβει ένας, (όχι απαραίτητα ο ίδιος), και να στηρίξουν οι υπόλοιποι, ώστε να μη γίνει "μύλος" με τους πολλούς υποψηφίους από τον ίδιο χώρο.
Για τον Μητσοτάκη πάντως σίγουρα ο Δήμος Κοζάνης είναι ένας πονοκέφαλος, καθώς η ΝΔ από το 74 και μετά όπου και ιδρύθηκε δεν «έβγαλε», «Δεξιό» Δήμαρχο στην μικρή πόλη μας….
0 Σχόλια