![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYOrPMUrORDV5d_xXzTj6vO1aFHq4HOvGT_EswxLuKXeIzLa9d02OzOrMFj2fRZ0Oz7mvWFKjJbPPU2a-gVXHvwWjF62Or9sgfVY316tPiTwds_TneU64j_HoJHnNISKSTj8751Un2I0SkB_Bs0PWP7CQyOCnBfvaDAClS5GexwyutfDJNn_8qRQLlwg/s16000/315979318_852074789317130_1697316125576384503_n.jpg)
Η ημερίδα έγινε σε συνεργασία με το Σύλλογο Ατόμων με Αναπηρία της Περιφερειακής Ενότητας Κοζάνης. Συμμετείχαν ως ομιλητές-εισηγητές οι: Αναστασία Βαβλιάρα, Κοινωνική Λειτουργός, Πρόεδρος του Περιφερειακού Τμήματος Συνδέσμου Κοινωνικών Λειτουργών Δυτικής Μακεδονίας, με θέμα εισήγησης «Μία υποστηρικτική κοινότητα για τα Άτομα με Αναπηρία», Κωνσταντίνος Κοτσώνης Αστυνόμος Α΄, Υποδιοικητής του Αστυνομικού Τμήματος Καστοριάς, Απόφοιτος Φιλοσοφίας Παιδαγωγικής & Ψυχολογίας του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, με θέμα εισήγησης «Καλές Πρακτικές Συμπεριφοράς προς τα Άτομα με Αναπηρία και ο ρόλος της Ελληνικής Αστυνομίας», Ελένη Παφύλη, Μητέρα ΑμεΑ, με θέμα εισήγησης «Ζώντας με την Αναπηρία», Ελένη Σαββίδου, Φιλόλογος – Ιστορικός, εκπρόσωπος του Συνδέσμου Φιλολόγων Κοζάνης με θέμα εισήγησης «Τα Άτομα με Αναπηρία στην Ελληνική Λογοτεχνία». Στην ημερίδα συμμετείχαν το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας ¨Κωνσταντίνος και Ελένη Παπανικολάου¨ και το Καλλιτεχνικό Σχολείο Κοζάνης.
0 Σχόλια