![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj_anPq7e9jUV8kMMWlXgY5hyHanym3FnJqBlKoVgabphQi_ibd_gJhgaMcKNB4nbgf_GVfBmoJJmZstjlrFXPQp-BOF5mRW3fF4N0r8V7LKUkJdskzG87sJVhelT2jCTchZ0EYylns9p7xNDNthuzkLiSPhUeU8Oo__dQ3UytYC_eB9Yc0KoYSFBP7FA/s16000/AEP_Michalis_Voriazidis_Slavia-1024x650.jpeg)
Εκτίναξη…και επιβεβαίωση του μεγάλου μας ταλέντου.
Στην Εθνική Ελλάδος Κ-19, κλήθηκε σήμερα ο Μιχάλης Βοριαζίδης, μια ιδιαίτερη αναγνώριση για τον τέως άσο της ΑΕΠ Κοζάνης. Ο Μιχάλης, που τώρα ανήκει στη Σλάβια Πράγας και έχει δοθεί δανεικός στην Πριμπραμ, κλήθηκε να βρίσκεται στην Αθήνα στις 6 Δεκεμβρίου, όπου θα παραμείνει για προπονήσεις μέχρι τις 8 του Δεκεμβρη.
Ήδη, στα χέρια του κρατάει τα αεροπορικά εισιτήρια, σταλμένα από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία.
Ως γνωστόν, ο νεαρός μεσοαμυντικός, μεταγράφηκε από την ομάδα μας, πριν δυο χρόνια, στη μεγάλη ομάδα της Τσεχίας, όντως μόλις 16 ετών και ήδη κάνει πια…άλματα στην καριέρα του.
0 Σχόλια