![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgJ7Dm4pCgT-GMTFNnEKK8-5mcJj80FwEGU_lwuONXic9IrTWvsSK-IkgD9EhoWVDCB81kShn0kxqsYPJ9ZXHm5gpVWVWtJZz3GXLpKhxZNJ-ihr3etC-3fpqH42wZtdTBscnY9jT7o1wFmazm03AcPRUVE9CpExHVWCLSf8ZuCzh0a4zse7d6MnguG8Q/s16000/Sarafis.jpg)
Εφυγε από τη ζωή ο Σταύρος Σαράφης
Αφησε την τελευταία του πνοή στο νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ. Ο 72χρονος παλαίμαχος του ΠΑΟΚ, βρισκόταν στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του νοσοκομείου της Θεσσαλονίκης μετά από εγκεφαλικό που υπέστη.
Ο Σταύρος Σαράφης πέρασε όλη του την ποδοσφαιρική καριέρα φορώντας τα χρώματα του «δικεφάλου του βορρά» φτάνοντας συνολικά τα 13 χρόνια (1968-1981) αγωνιζόμενος σε 358 παιχνίδια και πετυχαίνοντας 136 γκολ. Πανηγύρισε την κατάκτηση ενός πρωταθλήματος (1976) και δύο Κυπέλλων Ελλάδος (1972, 1974).
0 Σχόλια