Μακεδονικός Φούφα: Έγινε το πρώτο βήμα… Με ένα απίστευτο σκορ έχασε ο Πυρσός στον Βόλο…

Ο Μακεδονικός Φούφα, νίκησε εύκολα με σκορ 3-0 την ομάδα του Αστέρα Καρδίτσας κάνοντας ένα μικρο βήμα για την άνοδό του στη Γ Εθνική. Ο Κοντογουλίδης στο 45’ άνοιξε το σκορ, ενώ το 2-0 σημείωσε ο Τοπάλης στο 72’. Ο ίδιος παίκτης έγραψε το τελικό 3-0 λίγο πριν το φινάλε. Το πρώτο βήμα για άνοδο στην Γ΄Εθνική έκανε ο Αστέρας Πετριτή παίρνοντας σπουδαίο διπλό 0-1 στην Καστοριά επί της ομώνυμης ομάδας. Το χρυσό γκολ πέτυχε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα ο Μαρουλάκης
Ο Πυρσός Γρεβενών ίσως γνώρισε την πιο βαριά ήττα στην ιστορία του, καθώς έχασε με το απίστευτο 9-0 από Πύρασο Νέου Αγχιάλου στον Βόλο.