Οι Ελπίδες Αμυνταίου, στα μπαράζ ανόδου για την Α1

Στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α2 χάντμπολ γυναικών οι ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ νίκησαν την ομάδα της Καστοριάς το Σάββατο 28/01 στο κατάμεστο ΔΑΚ Αμυνταίου με σκορ 25-19.
Η ομάδα μας παρά τις σημαντικές ελλείψεις ξεκίνησε δυνατά με στόχο τη νίκη-πρόκριση στα μπαράζ ανόδου. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο ανέβασε ρυθμό και με "όπλο" την εξαιρετική άμυνα μπήκε στα αποδυτήρια με επιμέρους σκορ 12-8.
Στο β' ημίχρονο οι Ελπίδες συνέχισαν με αμείωτο ρυθμό βγάζοντας πάθος και ψυχή,αύξησαν τη διαφορά κι επικράτησαν δίκαια της μαχητικής ομάδας της Καστοριάς.
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: 25-19.

Με τη νίκη αυτή οι Ελπίδες εξασφάλισαν πανηγυρικά το εισιτήριο για τη Β' φάση ανόδου στην Α1 γυναικών.
Πριν την έναρξη της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γρηγόρη Καναργελίδη παίκτη του Αμύντα Αμυνταίου που έφυγε αδόκητα στις 22/01/1995.
Ευχαριστούμε από καρδιάς τον κόσμο που στηρίζει την ομάδα και ανταποκρίνεται κάθε φορά στο κάλεσμά μας.
Ευχαριστούμε τους χορηγούς της ομάδας που είναι δίπλα μας από την πρώτη στιγμή.
Η ΝΙΚΗ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΞΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΝΝΑ ΓΚΑΤΣΙΟΥ