Με «100άρα» στα Σέρβια παραμένει αήττητος ο ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας!

Την 9η διαδοχική νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πήρε το απόγευμα του Σαββάτου ο ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, ο οποίος υποδέχθηκε και επιβλήθηκε της Αναγέννησης Σερβίων με 100-57.

Οι παίκτες του κόουτς Τζιλίνη μπήκαν δυναμικά από το πρώτο δεκάλεπτο και πήραν από νωρίς το προβάδισμα, παίρνοντας διψήφια διαφορά από τα πρώτα λεπτά. Ανάλογη και η συνέχεια με την ομάδα μας να προηγείται με double score στο τέλος του ημιχρόνου (58-29). Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και εκμεταλλευόμενη τα πλεονεκτήματα της και την κούραση του αντιπάλου, δημιούργησε όμορφες φάσεις κρατώντας σταθερά το προβάδισμα σε μεγάλη διαφορά, για να έρθει το τελικό 100-57.Συγχαίρουμε την ομάδα της Αναγέννησης Σερβίων για την προσπάθεια και της ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα. Ευχαριστούμε πολύ το φίλαθλο κοινό που βρέθηκε στις εξέδρες του ΔΑΚ Μεσοποταμίας και ενθάρρυνε και χειροκρότησε τους παίκτες μας για την προσπάθεια.

Πλέον, η ομάδα παραμένει πρώτη και αήττητη με 9/9 στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και στρέφει την προσοχή της στην επόμενη αναμέτρηση.