Γ Εθνική 8η Αγωνιστική: Ήρθανε τα πάνω κάτω…. “Σίφουνας” η Κοζάνη νίκησε 4-2 στη Μηχανιώνα. Απρόσμενη...ήττα για ΑΕΠ

Απρόσμενη ήττα, είχαμε στην 8η αγωνιστική για την ΑΕΠ Κοζάνης, καθώς έχασε με 2-1 εντός έδρας από τον Μεγ. Αλ. Τρικάλων. Η ΑΕΠ προηγήθηκε με 1-0 με το καλημέρα με το Σάββα Κοτταρίδη, στη συνέχεια όμως δέχτηκε δυο γκολ γνωρίζοντας την πρώτη της εντός έδρας ήττα.

Η Κοζάνη συνέχισε τις καλές εμφανίσεις της, και νίκησε στη Μηχανιώνα με 4-2 με χατ τρικ του Ιορδανίδη.

Αρχικά προηγήθηκε με 2-0, με γκολ των Ιορδανίδη-Καραγιάννη, ενώ μείωσε στο 40 η Μηχανιώνα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Κοζάνη “καθαρίζει” το ματς και πάλι με τον Ιορδανίδη, γράφοντας το 3-1. Στο β μέρος οι γηπεδούχοι μειώνουν σε 3-2, για να "σφραγίσει' τη νίκη της Κοζάνης ο Ιορδανίδης που σημείωσε το τελικό 4-2.

ΑΕΠ Κοζάνης - Μ. Αλ. Τρικάλων Ημαθίας 1-2

Συνθέσεις ΑΕΠ Κοζάνης: Παστορνίκι, Βοριαζίδης, Φωλίνας, Κοτταρίδης, Κουντούρης, (82' Παπαζήσης) Κωστίκος, Κρίζακ, Βαλμάς, (82' Κουλούσιας) Κατσαβάκης, (56' Τρομπούκης) Σασίνκα, Φράνκο (56' Αιχμαλωτίδης)
Μ. Αλ. Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Πίκος, Κιρκιλιανίδης, Τσιούχας, Πέικος, Τσιρίδης, Περτσιούνης, Μουρατίδης, Πιπιλιάρης, Ζυγκερίδης, Μπρούνο
3' Κοτταρίδης 1-0
20' Πιπιλιάρης 1-1
29' Πέικος 1-2